Szkolenie z tworzenie ortofotomap i numerycznych modeli wysokościowych za pomocą drona

Cel szkolenia

Celem kursu jest przekazanie wiedzy o metodach i procesie tworzenia ortofotomap i numerycznych modeli wysokościowych z ortofotomapawykorzystaniem dostępnego oprogramowania fotogrametrycznego i fotografii lotniczej wykonanej przy użyciu bezzałogowych statków powietrznych (dronów).
Uzyskane produkty w postaci ortofotomap i modeli wysokościowych służą dalszym analizom przestrzennym i mogą być przydatne w inwentaryzacji terenu, projektowaniu budowlanym, pracach geodezyjnych itp.
Szkolenie jest dedykowane w szczególności operatorom UAVO oraz przedstawicielom branż zainteresowanych wykorzystaniem takich modeli w swojej działalności.

Zakres szkolenia

Szkolenie obejmuje część teoretyczną i praktyczną. W części teoretycznej przedstawione zostaną podstawowe informacje dotyczące zasad fotogrametrii i planowania procesu pozyskania fotografii do celów tworzenia ortofotomap i numerycznych modeli wysokościowych. Część praktyczna obejmuje przygotowanie i wykonanie lotu fotogrametrycznego oraz wykonanie ortofotomapy i modelu wysokościowego z użyciem oprogramowania w chmurze (DroneDeploy, Altizure) lub oprogramowania stacjonarnego (Pix4D).
modele numeryczne wysokości i ortofotomapy

Ogólny program szkolenia

Część 1: teoria 3h

Część 2: praktyka 4h

*) wykonanie lotu odbywa się na BSP organizatora szkolenia tylko w warunkach umożliwiających jego wykonanie

ortofotomapa z drona

Cennik szkoleń:

[easy-pricing-table id=”1985″]
Obsługujemy płatności online w systemie  logo_przelewy24
Przed dokonaniem płatności prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Kursów
* Do ceny netto należy doliczyć podatek VAT w wysokości 23%. Wystawiamy faktury VAT

Miejsce szkolenia

Katowice, Uniwersytet Śląski Instytut Fizyki.

[su_gmap width=”1000″ height=”200″ address=”Droneland.pl Szymon Łukasik”][su_gmap width=”1000″ height=”200″ address=”Uniwersytet Śląski Instytut Fizyki”][/su_gmap]

W przypadku problemów z działaniem formularza proszę przesłać zgłoszenie mailem na adres: kontakt@droneland.pl

Wypełnienie formularza oznacza, że podane w nim dane osobowe będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi, jeśli Twoje pytanie będzie odnosić się do naszych usług w odpowiedzi możemy przedstawić Ci ofertę. ​
Dowiedz się jak przetwarzamy Twoje dane.